Co je to microblading?

Microblading neboli vláskování obočí je metoda semipermanentního (dočasného) make- upu, která je prováděna ruční technikou pomocí malé čepelky s jemnými hroty. Výsledkem je požadovaný tvar klientky s přirozeným obočím.

Microblading a shading neboli vláskování spolu s prostínováním je ta samá metoda, kde se navíc s aplikací jemných vlásků obočí plošně stínuje a tečkuje. Výsledkem je požadovaný tvar klientky s přirozeným lehce pudrovým obočím.

Před zákrokem

Konzultace před zákrokem není nutná. Vše spolu kompletně probereme před samotným zákrokem. Doporučuji dostavit se s Vámi namalovaným obočím pro oboustrannou představu. Veškeré informace ohledně prováděného výkonu si vysvětlíme a instrukce, jak o samotné místo pečovat,dostanete s sebou domů.
Prosím o přečtení kontraindikací, vyhneme se tak zbytečným komplikacím.

 • Zákrok trvá přibližně 2,5 – 3 hodiny
 • Korekce, která následuje za 4 – 6týdnů, je již kratší cca 1,5 hodiny.

Ihned po aplikaci je odstín vlásků intenzivní, výrazný. Je to způsobeno prokrvením aplikovaného místa a zabarvením pigmentu krví, která lehce prosákne do pokožky. Upozorňuji, že po vyloupnutí stroupků pigment o 30-50% zesvětlí a obočí se zúží o 10-15%. Proto k požadovanému barevnému odstínu je zapotřebí 1-3 aplikace.

Před zákrokem min. 24h nekonzumujte alkohol, kávu či kofeinové nápoje a min 2-3 měsíce neprovádějte detoxikační kúry, zvyšují krvácivost organismu, proto hrozí vyplavení pigmentu v dané lokalitě .Taktéž se nedoporučuje absolvovat zákrok při nachlazení, zvýšené teplotě, při užívání ATB a v prvních dvou dnech menstruace. Nepoužívejte solária ani samoopalovací krémy 3 dny před zákrokem. Po aplikaci botoxu je možné zákrok podstoupit až po 4 týdnech. Vaše příprava je nesmírně důležitá, má vliv na intenzitu krvácení, případné komplikace a hlavně na udržitelnost pigmentu v pokožce.

V den zákroku

Přijďte dostatečně najedená a napitá. Aplikace je naprosto vyloučená při akutním onemocnění. Není vhodná fyzická námaha a sportovní aktivity i po dobu dalších 10ti dní po zákroku, z důvodu rychlejšího vyplavení pigmentu z dané lokality, díky potu a především soli v něm obsažené.

Při zákroku

Po společném prokonzultování tvaru, vyměření obočí a výběru tónu pigmentu začíná samotný zákrok za aseptických podmínek.

Po zákroku

Po dokončení zákroku nanáším ochranný bariérový krém. Teď je řada na Vás, péče o nový PM je nejdůležitější pro budoucí vzhled a trvanlivost PM. V případě nedodržení předepsané péče, bude korekce zpoplatněna 50% ceny PM. 30min po zákroku Lehce očistěte čerstvý PM vlhkým tamponkem s antibakteriálním mýdlem, aby byl odstraněn po zákroku nanesený krém a všechen tkáňový mok.

Štětičkou naneste v tenké vrstvě speciální přípravek po ošetření, bez použití prstů – možnost vzniku infekce. Po zbytek dne tento proces opakujte 3-5x. Lokalitu již vodou nemyjte! Následujících 10dní vyvarujte se namočení obočí 3 -5x denně aplikujte štětičkou velmi tenkou vrstvu přípravku po ošetření neolupujte, netřete vytvořené stroupky, nechte je samostatně odloupnout, čím déle bude stroupek chránit pigment, tím lépe se uchytí.

Nepoužívejte žádnou dekorativní kosmetiku. Dbejte opatrnosti při vaření a otevírání trouby. Pigment se vlivem par může z pokožky vyloučit. Vyhněte se fyzické námaze, sportovní zátěži, slunění – pocení vyplaví pigment, taktéž bazénu, sauny a masážím obličeje po dobu 3 dnů. Nedoporučuji užívat Ibuprofen, Aspirin – zvýšená krvácivost organismu – vyloučení pigmentu v dalších 30 dnech.

V dalších 30 dnech

Vyhněte se opalování, soláriu, chemickým peelingům, krémům s bělícími účinky, s AHA kyselinami, pleťová mléka a jiné kosmetické přípravky, izotonické roztoky – hrozí zesvětlení pigmentu, či změna barvy pigmentu do modra. V budoucnosti lokalitu chránit před sluncem SPF 50.

Korekce

Korekci provádíme po 4-6 týdnech, v některých případech je potřeba i více opakování. Záleží na reakci organismu, jak se s novou látkou sžije. Po první návštěvě je jisté, že se všechny části nevyhojí stejnobarevně, proto je nutná korekce, kdy se pigment sjednotí, ovšem můžeme také změnit odstín, tvar, či použít jinou techniku.

Kontraindikace – nevhodné pro

 • Těhotné a kojicí – nejdříve 2 měsíce po ukončení kojení
 • Mastný typ pleti
 • Onemocnění srážlivosti krve – hemofilie
 • Užívání léku na ředění krve
 • Alergie – lidocain, kovy
 • Chemoterapie
 • Onemocnění štítné žlázy (vhodná konzultace s lékařem)
 • Cukrovka
 • Kožní onemocnění – lupénka, plísňová onem.
 • Dárce krve